REKLAMA
Aktualności
2018-01-22
Nakielska Liga Siatkówki - wyniki ...
2018-01-22
"Koncert kolęd, pastorałek i nie ...
2018-01-22
POLFLAM Żegluga Nakło z kolejnym ...
2018-01-21
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka ...
2018-01-21
Zagłębie Sosnowiec wygrywa turniej ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Policja radzi: „noga z gazu”

Intensywne opady śniegu, jakie pojawiły się na terenie powiatu nakielskiego miały znaczący wpływ na sytuację na drogach. Tylko wczoraj (16.01) policja otrzymała aż 8 zgłoszeń o zdarzeniach drogowych, do jakich doszło na powiatowych drogach. Przyczynami tych zdarzeń było w większości niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Intensywne opady śniegu spowodowały, że drogi powiatu nakielskiego są śliskie, a co za tym idzie niebezpieczne. Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią na bieżąco informują służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg i przekazują sugestie dotyczące miejsc, które winny być odśnieżone.

Jednak na sytuację panującą na drogach największy wpływ mają sami uczestnicy ruchu drogowego, to od ich zachowania w dużej mierze zależy czy dochodzi do zdarzeń drogowych czy też nie. Dlatego Policja powiatu nakielskiego apeluje do kierowców o rozwagę. Przypominając, że każdy kierowca powinien bezwzględne przestrzegać przepisów, a przy niesprzyjających warunkach pogodowych dostosować prędkość, z jaką się porusza do stanu nawierzchni.
Tylko wczoraj (16.01) na terenie powiatu nakielskiego doszło aż do 8 zdarzeń drogowych. Przyczynami tych zdarzeń było niedostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów.

Policja przypomina, że od rozwagi kierowców i ich skupienia podczas jazdy zależy w dużej mierze bezpieczeństwo na trasach, dlatego też warto zdjąć przysłowiową „nogę z gazu”. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają policjanci. Szczególnie zadania te realizują funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego.

autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie: Andrzej Matysiak