Billie Jean King, Florence Nightingale i Ella Fitzgerald wśród nowych lalek z serii Barbie Inspirujące Osobowości

Marka Barbie przygotowała trzy nowe lalki z serii Inspirujące Osobowości TM, wzorowane na wybitnych przedstawicielkach różnych zawodów. Od 2018 roku w ramach tej serii pojawiło się 5 lalek, które przedstawiały wyjątkowe, współczesne i historyczne kobiety – bohaterki. Teraz dołączają do nich Billie Jean King, Ella Fitzgerald i Florence Nightingale.

Barbie od ponad pół wieku, zachęcając do twórczej zabawy, stwarza dziewczynkom możliwość identyfikowania się ze swoją lalką i wyobrażania sobie nieodległej przyszłości. W myśl filozofii „Możesz być kim chcesz” dopinguje  do przekraczania granic, a wcielając się w różne role społeczne i zawodowe, odkrywa przed dziewczynkami całe spektrum możliwości, jakie stoją przed nimi w dorosłym życiu. Linią Inspirujące OsobowościTM Barbie pokazuje, że motywacji można szukać nie tylko wśród współczesnych kobiet. Pionierki, mistrzynie, gwiazdy czy artystki, także te z przeszłości, nie tylko wcześniej, ale i teraz mogą inspirować.
Dlatego Barbie Inspirujące OsobowościTM to linia lalek poświęcona kobiecym wzorom do naśladowania, które kolejnym pokoleniom dziewcząt, utorowały drogę do odważnego sięgania po swoje marzenia. W 2018 roku na rynku pojawiły się lalki prezentujące pilotkę Amelię Earhart, matematyczkę Katherine Johnson oraz malarkę Fridę Kahlo. Rok później dołączyły do nich lalki – aktywistki Rosie Parks i astronautki Sally Ride.
W tym roku to grono powiększy się o tenisistkę Billie Jean King , Ellę Fitzgerald – wokalistkę jazzową i Florence Nightingale – prekursorkę współczesnego pielęgniarstwa, której 200. rocznica urodzin przypada w 2020 roku.

Barbie Inspirujące Osobowości to odpowiedź na niesłabnącą potrzebę kreowania i promowania wartościowych wzorców wśród dorastających pokoleń. I chociaż siła i niezależność pochodzą od nich samych, to wciąż wielu kobietom brakuje odwagi, by na co dzień pokazywać, jak wiele są warte. Kolejne pokolenia małych dziewczynek – a przyszłych kobiet – każdego dnia szukają wsparcia i inspiracji. To właśnie dlatego Barbie, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, nie tylko zachęca, ale także pobudza dziewczynki do poszukiwania własnych wzorców.

Billie Jean King

Mistrzyni tenisa, zwyciężczyni trzydziestu dziewięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Strój lalki to błękitno-zielona sukienka nawiązująca do strojów tenisowych w jakich Billie Jean występowała na korcie. Dopełniają go charakterystyczne okulary, niebieskie tenisówki i rakieta tenisowa firmy Wilson.

Ella Fitzgerald

Wokalistka – nazywana Pierwszą Damą Jazzu i Królową Jazzu. Lalka o krągłej sylwetce, ubrana w połyskującą suknię w kolorze purpury. Ciemne włosy ma upięte w elegancki kok. Do lalki dołączony jest mikrofon w stylu retro wraz ze statywem.

Florence Nightingale

Prekursorka współczesnego pielęgniarstwa. Lalka w sukni nawiązującej do XIX-wiecznego uniformu pielęgniarki. Szarą suknię uzupełniają koronkowy kołnierzyk i mankiety. Strój dopełniają biały pielęgniarski czepek, lampa, z jaką często chodziła Florence oraz szarfa
z nazwą szpitala “Scutari Hospital”,w którym pracowała.
Katarzyna Czechowska-Jakubowska