Działania nakielskiej „drogówki” na powiatowych drogach

Działania własne pn. „Prędkość” prowadzili wczoraj na powiatowych drogach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Kierowcy, którzy za nic mają ograniczenia prędkości karani byli mandatami.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, szczególnie teraz, kiedy dopisuje pogoda, to jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierowców. Nadmierna prędkość bywa zabójcza, dlatego też mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego prócz włączania się w ogólnopolskie akcje, jakie Policja prowadzi na drogach całego kraju, organizuje też działania własne. Działania te mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na powiatowych drogach.

Jedną z tego typu akcji, mundurowi prowadzili wczoraj (24.07.19). Przez kilka godzin skontrolowanych zostało 47 aut. Ujawniono 18 kierowców, którzy złamali przepisy związane z ograniczeniem prędkości, 12 z nich otrzymało mandaty, pozostali zostali pouczeni. Zatrzymano też 3 dowody rejestracyjne.

Działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na powiatowych drogach prowadzone będą cyklicznie, a mają uświadomić kierowcom, że nadmierna prędkość jest niebezpieczna i jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią