Eryk Kołodziejczak złotym medalistą Mistrzostw Polski U20 w rzucie oszczepem

W dniach 2 – 4 lipca 2021 roku w Lublinie odbyły się 75. PZLA Mistrzostwa Polski U20 w Lekkiej Atletyce. Złoty medal zdobył zawodnik LUKS Start Nakło Eryk Kołodziejczak w rzucie oszczepem z wynikiem 70,21 m. Eryk podczas ubiegłorocznych mistrzostw, które odbyły się w Radomiu zdobył srebrny medal wynikiem 70,40m.

Nie powiodło się natomiast ubiegłorocznej mistrzyni Polski w rzucie młotek Aleksandrze Nowaczewskiej, która miała trzy rzutu nie mierzone i nie została sklasyfikowana. Ponadto w mistrzostwa wystartowali zawodnicy LUKS Start Nakło. Mikołaj Pyszka zajął  8 miejsce w biegu na 400m – 49,49s., Bartosz Zamorowski zajął również 8 miejsce w trójskoku z wynikiem 13,15m, Zuzanna Strzelewicz zajęła 9 miejsce w biegu na 400m z rezultatem 57,99s SB. Na 12. miejscu został sklasyfikowany Grzegorz Gil w rzucie młotem 6kg z rezultatem 50,76m. Dawid Trzciński w biegu na 400m  z rezultatem 50,95s zajął 19 miejsce, Kajetan Soleta zajął 20 miejsce w rzucie młotem 6kg z wynikiem 42,16m, a Żaneta Iglewska zajęła 21 miejsce w biegu na 800m z rezultatem 2:27,49s.

tekst na podstawie LUKS Start Nakło: Zbigniew Kubisz