FEdKP i PROW: umowy na 100 milionów

Najprawdopodobniej w połowie tego roku ruszy przygotowywany przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji fundusz badań i wdrożeń z przeznaczeniem na granty dla małych i średnich firm. Wartą prawie 100 mln złotych umowę o finansowanie przedsięwzięcia z puli naszego programu regionalnego 2021-2027 odebrała dziś (21 lutego) prezes marszałkowskiej spółki Monika Szelc.

– To środki na nowe technologie i innowacje w firmach. Granty będą udzielane w trzech modułach: grant na opracowanie nowych technologii, voucher badawczy i bon na patent. Przedsiębiorca będzie mógł skorzystać nawet z wszystkich trzech elementów. Wysokość dofinansowania wyniesie 450-105 tys. złotych, poziom dofinasowania 65-80 proc. Będziemy też  świadczyć usługi doradcze przedsiębiorcom, którzy zechcą budować rozwój firm w oparciu o innowacyjne produkty i usługi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wartość projektu to 130 mln złotych, wartość dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027 to prawie 100 mln złotych.

Podczas tego samego dzisiejszego spotkania z beneficjentami – w którym uczestniczyli też przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz radni województwa Katarzyna Lubańska, Jacek Gajewski i Tadeusz Pogoda – umowy o dofinansowanie projektów odebrali też działający na terenach wiejskich przedsiębiorcy oraz przedstawiciele gmin, które przygotowują się do realizacji niewielkich inwestycji infrastrukturalnych oraz integrujących lokalne społeczności projektów miękkich, a także przedstawiciele samorządowych władz Grudziądza, które planują zakupy nowego wyposażenia dla miejskiego dziennego domu pomocy. Oprócz FEdKP źródłem wsparcia jest Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020.

 

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Uroczystość wręczenia umów, fot. Szymon Zdziebło/tatantoga.pl dla UMWKP