Każda rodzina ma swoje tajemnice. Spotkanie DKK w Paterku

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku poświęcone było analizie książki Małgorzaty Wardy pt.”Środek Lata”.

Sam tytuł mógłby wskazywać na to, że będzie to lekka lektura. Okazało się jednak, że jest inaczej. Autorka zabiera czytelnika w świat rodziny Feyów, która boryka się z zaginięciem córki. Kiedy już nikt nie ma nadziei na jej odnalezienie pojawia się dziennikarka, która postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Chcąc poznać bliżej zaginioną Sylwię rozmawia z jej bliskimi. Okazuje się, że każdy z nich nakreśla całkiem odmienny obraz dziewczyny, tak jakby miała wiele twarzy. Dziennikarka zaczyna analizować relacje rodzinne. Na nieskazitelnym rodzinnym portrecie zaczynają  pojawiać się  rysy. Okazuje się, że więź jaka łączyła Sylwię z jej bratem przekraczała normy więzi siostrzano-braterskiej. Czy jednak romans między nimi, to faktycznie romans siostry z bratem?

By się tego dowiedzieć wystarczy przeczytać powieść Małgorzaty Wardy.

W ocenie klubowiczek nie jest to jednak książka, która z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika w swój świat. Raczej czyta się ją z trudem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 14 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku