Kierowca bmw usłyszał zarzuty za jazdę „na podwójnym gazie”

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 36-latek, którego za kierownicą bmw zastali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego mundurowi. Dziś mieszkaniec Szubina usłyszał w tej sprawie zarzuty. Sprawę ostatecznie oceni sąd.

Wczoraj (2.01.20) około 20.30 szubińscy policjanci zostali wezwani na jedną z miejskich ulic, gdzie zgłoszono zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Od zgłaszającego dowiedzieli się, że wchodząc do domu znajomego zostawił przed budynkiem volkswagena passata, którym przyjechał. Długo nie trwało, jak usłyszał huk. Kiedy wyszedł przed posesję stwierdził, że w tył jego auta wjechało bmw za kierownicą, którego siedział będący na miejscu zdarzenia mężczyzna.

Ponieważ od 36-letniego kierowcy bmw wyraźnie czuć było alkohol, mundurowi sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie kierowcy prawie 3 promile alkoholu. Mieszkaniec Szubina otrzymał wezwanie do stawiennictwie w komisariacie i został przekazany pod opiekę rodzinie.

Dziś (3.01.20) podejrzany był przesłuchiwany. Kryminalni przedstawili mu zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie kary dla 36-latka podejmie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne