Kierowca citroena stracił uprawnienia za nadmierną prędkość

O 64 km/h za szybko jechał w obszarze zabudowanym kierowca citroena, którego w Kosowie skontrolowali policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. 30-latek stracił na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami i został ukarany wysokim mandatem.

Głównym zadaniem policjantów z nakielskiej „drogówki” jest dbanie o bezpieczeństwo na trasach i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy poruszając się z nadmierną prędkością stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę (26.10.19) podczas obserwacji ruchu pojazdów przemieszczających się przez Kosowo mundurowi zauważyli przejeżdżającego przez miejscowość z dużą prędkością citroena. Pomiar dowiódł, że kierowca auta przekroczył prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym aż o 64 km/h.

30-letni mieszkaniec powiatu pilskiego został ukarany 500 złotowym mandatem i czasowo zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokument odzyska za 3 miesiące.

Policja apeluje do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Skutki łamania przepisów i nadmiernej prędkości mogą być tragiczne w skutkach.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią