Kierowcy zachowajcie ostrożność

Nakielska policja po raz kolejny apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Tylko w ostatnich dwóch dobach na terenie powiatu odnotowano aż 19 zdarzeń drogowych. Przyczynami większości z nich była nadmierna prędkość.

Opady deszczu, zalegające na drogach liście, a w wielu miejscach także kasztany powodują, że drogi powiatu nakielskiego miejscami są bardzo śliskie, a tym samym niebezpieczne. Kierowcy poruszający się po powiatowych drogach winni poruszać się z taką prędkością, aby panować nad pojazdem, mimo śliskiej nawierzchni. Gwarantem bezpieczeństwa może być jedynie dostosowywanie prędkości do warunków drogowych.

Jak pokazują minione dwie doby, kierowcy niestety nie stosują się do kierowanych do nich apeli o ostrożną jazdę. Tylko w ostatnich dwóch dobach na terenie powiatu nakielskiego policja odnotowała aż 19 zdarzeń drogowych. Przyczynami większości z nich było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Policja po raz kolejny przypomina, że nadmierna prędkość może być bardzo niebezpieczna i bywa tragiczna w skutkach. Apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie: Maciej Rejment (archiwum)