Kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

Dzisiaj, 31 grudnia 2019 roku po godz. 11.00 na ulicy gen. Grudzielskiego w Szubinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca seatem jadąc ulicą Grudzielskiego w kierunku ul. Dworcowej na wysokości ul. Szkolnej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu równorzędnym, kierującemu vw pasatem, którego miała po prawej stronie. Zgodnie z zasadą prawej strony – Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

W wyniku zderzenia znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy. Pasażerka jednego z pojazdów trafiła do szpitala na profilaktyczne badania. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Na czas działań służb ratunkowych ulica była całkowicie zablokowana.

Przypomnijmy, że zasada pierwszeństwa z prawej strony na ulicy Grudzielskiego dotyczy również skrzyżowania na wysokości pizzerii. Jadący ul. Grudzielskiego w kierunku ul. Dworcowej winni ustąpić pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżającym z Pl. Kościelnego od strony kościoła św. Marcina tak samo jak na wspomnianym już skrzyżowaniu z ul. Szkolną.

tekst i zdjęcia: Maciej Rejment