Kolejni kierujący ,,na podwójnym gazie” nie unikną odpowiedzialności

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego dwóch nietrzeźwych kierowców. Kierujący ,,na podwójnym gazie” niebawem usłyszą zarzuty, a zgodnie z kodeksem karnym każdemu z nich grozi kara do 2 lat więzienia.

W minioną sobotę (24.08.19) o godzinie 16:30 w miejscowości Pińsko, gm. Szubin ,,patrolowcy” z komisariatu w Szubinie, zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Za kierownicą pojazdu siedział 49-letni mieszkaniec gminy Szubin. Od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. To, że mężczyzna jest pijany potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy ponad promil alkoholu.

Następnego dnia, w niedzielę (15.08.19), kcyńscy dzielnicowi około godziny 18 w Szczepicach, gm. Kcynia zauważyli motorowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Motorowerzysta szybko został zatrzymany do kontroli. Podczas rozmowy z 52-latkiem mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Kcynia prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci w obu przypadkach zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami i przekazali mężczyzn pod opiekę bliskich. Niebawem usłyszą także zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 2 lat więzienia. O dalszym losie 49 i 52-latka zdecyduje sąd.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią