Łazienka z charakterem? Postaw na meble z czarnymi lamelami

Łazienka, niegdyś niedoceniane pomieszczenie w domu, stała się teraz przestrzenią do eksperymentowania z designem. Jednym z najnowszych trendów, który podbił szturmem serca projektantów i miłośników wystroju wnętrz, są lamele ozdobne. Ich trójwymiarowa forma z miejsca przykuwa uwagę i dodaje charakteru całej aranżacji. A jeśli postawimy na lamele w modnej, głębokiej czerni, stylowy efekt mamy murowany.

Moda na lamele w łazience

Lamele to cienkie, pionowe listwy dekoracyjne, umieszczone w rzędzie i wykonane najczęściej z drewna lub jego imitacji. Obecnie są one jednym z najgorętszych trendów w projektowaniu wnętrz, a to z kilku powodów. Przede wszystkim, nadają one tekstury i głębi pomieszczeniu, co może być szczególnie korzystne w przypadku łazienek, które często mają monochromatyczny wystrój. Ponadto, można je łatwo dostosować do różnych stylów, od nowoczesnych po te bardziej klasyczne. Ich niezwykłą zaletą jest szeroki potencjał aranżacyjny, który pozwala na eksperymenty we wnętrzu –lamele mogą pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, ale też posłużyć za stylowe przepierzenie. Ich ciekawy efekt wizualny, przy stosunkowo niskiej cenie i niewielkim nakładzie pracy, sprawił, że stały się one bardzo popularne wśród architektów i miłośników stylowych rozwiązań.

Jak zastosować lamele w łazience?

Lameli można użyć na wiele sposobów. Można zastosować je do podziału przestrzeni w łazience, jeśli pragniemy oddzielić od siebie dwie strefy (na przykład strefę pralni czy WC od reszty łazienki), ale nie chcemy decydować się na litą ścianę, która optycznie pomniejszy przestrzeń.Takie rozwiązanie będzie niezwykle efektowne, a jednocześnie uchroni nas przed wrażeniem przytłoczenia. Innym pomysłem na zastosowanie lameli jest umieszczenie ich na ścianie. Ich ciekawa faktura urozmaici nudną i wizualnie „płaską” aranżację łazienki, dodając jej więcej charakteru. Podobny efekt teksturalny dadzą też meble łazienkowe o ozdobnych lamelowych frontach, które będą ciekawą alternatywą dla typowej, gładkiej zabudowy.

Meble łazienkowe z lamelami – jakie wybrać?

Na rynku znajdziemy obecnie szeroki wybór mebli łazienkowych z lamelami. Jednym z przykładów takiej zabudowy jest kolekcja Nero marki NAS. Dzięki oryginalnym, czarnym lamelom na frontach, meble te wyróżniają się na tle tradycyjnych szafek łazienkowych. Kolekcja ta oferuje kilka rodzajów brył o różnym przeznaczeniu oraz odmiennych wielkościach, w tym dwa typy szafek podumywalkowych – z drzwiami lub szufladami. Na uwagę w tej serii zasługuje podwyższony standard szuflad – posiadają one metalowe boki i system cichego domykania Soft Close, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i komfortowe w użyciu. Co ważne, szafki podumywalkowe z serii Nero nadają się do montażu zarówno umywalki meblowej, jak i nablatowej. Sami możemy więc zdecydować, czy wolimy dużą i pojemną umywalkę meblową, czy więcej miejsca na blacie.

Czarna kolorystyka jest aktualnie bardzo modna w aranżacji wnętrz, a meble z lamelami w tym odcieniu wyróżnią się nie tylko kolorem, ale i niestandardowym wzornictwem.Zwolennikom bardziej stonowanych aranżacji powinna zaś przypaść do gustu bliźniacza kolekcja Delano, zdobiona lamelami w dekorze drewna. Jedno jest pewne, niezależnie od tego na jaki kolor postawimy, lamele to strzał w dziesiątkę jeśli zależy nam na na oryginalnej aranżacji łazienki z mocnym, designerskim akcentem.

Aleksandra Atamańczyk Senior PR Account Executive SFERA Group