Mundurowi z KAS wykryli kolejne lokale z nielegalnym hazardem

• Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeszukali 5 lokali z nielegalnym hazardem na terenie Grudziądza
• W trakcie czynności zabezpieczono 31 nielegalnych automatów do gier oraz ponad 32 tys. zł w gotówce

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kontrole w pięciu lokalach na terenie Grudziądza. Mundurowi z KAS mieli informacje, że urządzane są tam nielegalne gry hazardowe.
Zabezpieczono 31 nielegalnych automatów, na których funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.
Podczas czynności w kontrolowanych lokalach uczestniczył biegły sądowy w zakresie badań technicznych automatów do gier oraz pies służbowy wyszkolony do wykrywania banknotów.
Mundurowi zatrzymali jako dowody w sprawach m.in.: telefony komórkowe, klucze serwisowe, dokumentację dotyczącą nielegalnego procederu oraz ponad 32 tys. złotych w gotówce.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Śledczy z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu przedstawili 6 osobom zatrzymanym w lokalach, zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KAS przypomina

W zakresie zwalczania nielegalnego hazardu KAS prowadzi nie tylko kontrole, ale również działania prewencyjne i informacyjne. O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnich w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Nadrzędnym celem prowadzonej od kilku lat przez Ministerstwo Finansów akcji jest zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzież – takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

 

 

Bartosz Stróżyński – Rzecznik Prasowy IAS w Bydgoszczy