Nagrody na Dzień Działacza Kultury

W Toruniu odbyła się wczoraj (20 listopada) ceremonia wręczenia dorocznych nagród marszałka województwa w dziedzinie kultury. Wśród nagrodzonych, z którymi Młynie Kultury spotkali się marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, są twórcy oraz osoby, bez których instytucje kultury nie mogłyby funkcjonować.

– Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest postrzegany jako ten, który dobrze rozumie swoją rolę jako mecenasa kultury. Cieszę, że powstaje dzięki temu wiele wspaniałych projektów, że tworzymy wspólnie dobrą atmosferę i rodzinę ludzi, którzy rozumieją, że kulturze przede wszystkim należy nie przeszkadzać – podkreślił w swoim wystąpieniu marszałek Piotr Całbecki.

Wyróżnienia odebrało trzynaście osób związanych z Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Teatrem im. Wilama Horzycy, Galerią Sztuki Wozownia, Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka, toruńskim Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury, Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni, Pałacem Lubostroń i Młodzieżowym Teatrem Muzycznym Mała Rewia.

Lista nagrodzonych

Oprawą muzyczną wydarzenia był koncert Young Power Orchestra.

 

Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Nagrody na Dzień Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP