Nakielska „drogówka” prowadziła działania „SMOG”

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas wczorajszych działań „SMOG” eliminowali z ruchu auta niesprawne technicznie. W związku z ujawnionymi usterkami mundurowi zatrzymali aż 13 dowodów rejestracyjnych, „posypały” się też mandaty.

Wczoraj (9.10.19) na drogach całego kraju prowadzone były policyjne działania pod kryptonimem „SMOG”. Akcja prócz kontrolnej, miała również charakter informacyjno-edukacyjny i miała uświadomić kierowcom, że do pogorszenia jakości powietrza oraz powstawania smogu przyczyniają się także niesprawne technicznie auta.

Policjanci z nakielskiej „drogówki”, którzy na terenie powiatu prowadzili działania, skontrolowali w ramach akcji 113 pojazdów. W związku z ujawnionymi wykroczeniami 21 kierowców zostało ukaranych mandatami, 27 pouczono, a wobec dwóch skierowane zostaną do sądu wnioski o ukaranie.

Policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych od aut w związku z ujawnionymi usterkami powodującymi zagrożenie bezpieczeństwa i porządku w ruchu. Zatrzymano też 1 dowód rejestracyjny w związku z ujawnionymi wyciekami płynów eksploatacyjnych, a tym samym powodowanie zagrożenia dla środowiska.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią