Nakielski Liga Pływania 2021

W niedzielę 28 listopada 2021 roku na pływalni Naquarius odbyła się Nakielska Liga Pływania uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z przyczyn pandemicznych zawody zostały podzielone na trzy bloki.

Jako pierwsi swoje wyścigi o godzinie 8:00 rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klas piątych, czwartych i młodszych. Ich rywalizacja odbyła się na dystansie 50m w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Podczas pierwszej części zawodów odbyło się uroczyste otwarcie i powitanie wszystkich uczestników. Słowa uznania i życzenia dobrej zabawy skierowała do pływaków Pani Prezes Nakielskiego Sportu Anna Mrozek. Do szybkiego pływania dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Dla wielu młodych adeptów tej pięknej dyscypliny, Nakielska Liga Pływania była pierwszymi oficjalnymi zawodami. Wszyscy wspaniale wywiązali się z zadań i zaliczyli udane zawody. 
 
Drugi blok zawodów dla uczniów klas szóstych i siódmych rozpoczął się o godzinie 10.00. W tej części rywalizacji dodatkowo mogliśmy podziwiać wyścigi stylem motylkowym a osiągane rezultaty dawały licznie zgromadzonym rodzicom i trenerom wiele radości. Świetne występy uczniów były tylko potwierdzeniem dobrego przygotowania i wzrastającej formy nakielskich pływaków. 
 
W ostatniej części zawodów, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie dwunastej ścigali się uczniowie klas ósmych i szkół ponadpodstawowych. Tutaj mogliśmy już obserwować najwyższy poziom wyszkolenia a osiągane rezultaty były bardzo widowiskowe. W finałowym wyścigu na 50m stylem dowolnym aż czterech zawodników pokonało dystans 50m poniżej 28 sekund. Taka postawa i rywalizacja daje powody do zadowolenia i nadziei na dobre wyniki podczas zbliżających się w grudniu Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego w rywalizacji szkół. 
 
Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło, który na realizację tego zadania otrzymał wsparcie w projekcie dla organizacji pozarządowych z Gmina Nakło nad Notecią pn. „Pływacka droga do sukcesu – program szkolenia dzieci i młodzieży. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2021”
 
Słowa podziękowania kierujemy do naszych współorganizatorów: Nakielski Sport, ZSP nr 4 w Nakle, SP nr 2 w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Kultury. Dzięki tym podmiotom nasze zawody są zorganizowane w sposób profesjonalny i zachęcają młodzież do udziału w rywalizacji. Osobne słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli i instruktorów nakielskich szkół za bardzo dobrze przygotowane dzieci do wyścigów i włożoną pracę w przebieg zawodów. Dziękujemy komisji sędziowskiej PZP i zaangażowanym w przygotowania rodzicom. Wasze bezinteresowne wsparcie i zaangażowanie w rozwój klubu trwa już ponad 8 lat za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję zawodów Nakielskiej Ligii Pływania dnia 12.12.2021 roku. 
tekst: Marcin Kuliński

zdjęcia: UKS Czwórka Nakło