Nakło nad Notecią: Dzielnicowi wspólnie z Sanepidem kontrolowali lokale gastronomiczne

W miniony weekend nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami Sanepidu sprawdzali lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z panującą w kraju sytuacją pandemiczną. Uwag nie stwierdzono.

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili w miniony weekend kontrole lokali gastronomicznych działających na terenie miasta i gminy Nakło. Kontrole ukierunkowane były na przestrzeganie obostrzeń związanych z COVID-19.

W lokalach, które przygotowane były do przeprowadzenia różnego rodzaju uroczystości sprawdzano między innymi, czy właściciele zapewnili gościom odpowiednie zabezpieczenie sanitarne i przypominano o obowiązujących obostrzeniach.

Sprawdzano również, czy obsługa oraz klienci korzystają z wymaganych w pomieszczeniach zamkniętych maseczek, stosują płyny do dezynfekcji rąk i zachowują wymagany dystans.

Podczas prowadzonych kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Wszystkie sprawdzone lokale spełniały wymagania sanitarne oraz stosowały się do zaleceń zapewniając tym samym bezpieczeństwo swoim klientom.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią