Nakło nad Notecią: Na angielską nutę 

Świąteczna atmosfera zapanowała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle n. Not. W czwartek, 1 grudnia 2022 r. w placówce odbył się bowiem Gminny Konkurs Piosenki Świątecznej pt.: „Santa Claus Is Coming To Town” pod patronatem burmistrza miasta i gminy Nakło n. Not., Sławomira Napierały.
Konkurs otworzyły uczennice klasy IVc z nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z 6-latkami z grupy Niezapominajki z Przedszkola nr 1 Tęczowe Wzgórze w Nakle n. Not., którzy wykonali przewodnią piosenkę konkursu „Santa Claus Is Coming To Town”. Poza konkursem zaśpiewała też Antonina Nowak, która wspólnie z Mateuszem Palickim poprowadziła konkurs.
Na scenie swoje umiejętności wokalne oraz taneczne zaprezentowali dzieci i uczniowie z przedszkoli i szkół podstawowych. Występy ocenione były przez profesjonalne jury w kilku kategoriach.
Wyniki konkursu:
Przedszkola:
I miejsce – Elżbieta Pałubicka, Przedszkole w Paterku
II miejsce – Przedszkole Słoneczko
Klasy I-III:
I miejsce – Niepubliczna Szkoła w Olszewce
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle n. Not.
Klasy IV-VI:
I miejsce – Zofia Pałubicka, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku
II miejsce – Natalia Gondek, Szkoła Podstawowa w Mroczy
III miejsce – Anita Olejnik, Szkoła Podstawowa w Mroczy
IV miejsce – Szymon Młynarek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie
Klasy VII-VIII:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle n. Not.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Korzystając z okazji dziękujemy burmistrzowi miasta i gminy Nakło n. Not., Sławomirowi Napierale, staroście nakielskiemu, Tadeuszowi Sobolowi oraz nakielskiemu Stowarzyszeniu Razem dla Trójki za przekazane wsparcie finansowe oraz dyrektorowi Nakielskiego Ośrodka Kultury, Michałowi Dubkowskiemu, który zadbał o to, aby głosy uczestników konkursu wybrzmiały jak najpiękniej.
tekst: Marta Podemska
zdjęcia: Dariusz Górzyński