Nakło nad Notecią: O cyberprzemocy z uczniami szkoły w Paterku

Uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, podczas spotkań z policjantami, rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Mowa była o zagrożeniach, ale również o wykorzystywaniu Internetu do popełniania przestępstw i płynących z tego konsekwencji.

Asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Wilczek, spotkali się z uczniami klas VII i VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Paterka. Celem wizyty mundurowych był omówienie zasad bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu.
Policjanci wiele mówili na temat bezpieczeństwa w sieci zaznaczając, że każdy winien chronić swoje hasła dostępowe do rożnego rodzaju gier i aplikacji. Mówili również o tym, by nie przekazywać znajomym poznanym w sieci swoich danych wrażliwych, ani tych dotyczących miejsca zamieszkania, czy sytuacji materialnej rodziny.
Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariusze wskazywali, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi zarówno nieletnim jak i dorosłym za łamanie prawa z wykorzystaniem Internetu.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią