Nakło nad Notecią: Trwa rajd rowerowy miejscami pamięci i zabytków z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Nakielski Sport Sp. z o.o. i Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią są organizatorami dzisiejszego rajdu rowerowego miejscami pamięci i zabytków z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, który jest formą manifestacji patriotycznej. Podczas postojów zostanie przybliżona historia początku Nakła nad Notecią, Powstania Wielkopolskiego, Zbrodni Pomorskiej, obozu w Potulicach i Kanału Bydgoskiego.

Dzisiaj, 15 sierpnia 2020 roku po zbiórce, uczestnicy rajdu wyruszyli na 26 km trasę z parkingu Krytej Pływali Naquarius. Po wyruszeniu Przejechali kolejno ulicami: Gimnazjalną, Hallera, placem Zamkowym, Poznańską i udali się do Paterka. Następnie przez Janowo, Chobielin do Potulic, zakończenie Rajdu w Nakle nad Notecią.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).