Nakło nad Notecią: XXIV edycja konkursu „„Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 …”

23 listopada 2022 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyła się XXIV edycja konkursu „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych ”. W tym roku zgłosiło się pięć szkół z terenu Powiatu Nakielskiego.

Lista laureatów konkursu:

  • Miejsce IEryk Tuszyński, z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, nauczycielem przygotowującym uczestnika była pani Violetta Hejza.
  • Miejsce IIAmadeusz Hak, z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Marcin Lisiecki.
  • Miejsce IIIex aequoGracjan Bonin, z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Rafał Woźniak. Miłosz Guziński, z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Piotr Szybowicz.
  • Miejsce IVJakub Wiatr, z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle nad Notecią, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Krzysztof Borus.

W czasie obrad jury konkursowego uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami zwiedzili naszą wystawę czasową „Obrzędowość Pogrzebowa”. W ciągu dnia dyrektor muzeum Tomasz Pasieka zorganizował spotkanie z nauczycielami podczas którego zostały poruszony temat przyszłych konkursów.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród było Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Pragniemy również podziękować nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież.

Informujemy, że w 2023 roku konkurs odbędzie się 22 lutego. Ostateczny termin zgłaszania uczestników to 27 stycznia (2023 r).

Muzeum Ziemi Krajeńskiej