Pierwsza w historii zdalna sesja Rady Miejskiej w Szubinie

Wczoraj, 8 kwietnia 2020 roku odbyła się pierwsza w historii zdalna sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Wspólne obrady można było przeprowadzić dzięki systemowi wideokonferencji.

Na sali konferencyjnej w ratuszu obecni byli: Anna Kijowska Przewodnicząca Rady Miejskiej, Remigiusz Kasprzak Wiceprzewodniczący Rady, Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina oraz Wioletta Martek Skarbnik Gminy. Pozostali radni byli dostępni online i aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Podczas zdalnej sesji Burmistrz przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego. Poruszono temat wsparcia dla przedsiębiorców w związku z obecną sytuacją epidemiczną. Renata Michalak – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie omówiła problem przemocy domowej przez izolację w mieszkaniach podczas pandemii.

Rozmawiano o bieżących inwestycjach drogowych oraz zmianie godzin otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Szubinie. Burmistrz poinformował, że targowisko miejskie do świąt nadal pozostaje nieczynne, zaś PSZOK od 18 kwietnia 2020 roku będzie czynny również w soboty w godz. 9:00-13:00.
Zostały podjęte wszystkie projekty uchwał.

UM Szubin