Pierwsze podsumowania kampanii „Mała książka, wielki człowiek”

414

W kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek”, która wystartowała we wrześniu 2019 r. w ponad 5 200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym.

Nakielska biblioteka po raz kolejny bierze udział we wspomnianej kampanii i w edycji 2019 otrzymała 60 wyprawek, z których od pocz. akcji do połowy października wydała 39.

Zachęcamy do udziału w kampanii kolejnych milusińskich i ich rodziców.

W projekcie mogą uczestniczyć wszystkie dzieci z roczników 2013-2016, także te, które już brały udział w projekcie pilotażowym w roku 2018.
Wyprawki Czytelnicze można odbierać we wszystkich filiach bibliotecznych miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zachęcamy do udziału w kampanii kolejnych milusińskich i ich rodziców.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, Nowoczesna Biblioteka 3.0
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Jolanta Dąbrowska – PiMBP w Nakle nad Notecią