Pijany kierowca opla spowodował wczoraj kolizję w Ślesinie

Policjanci nakielskiej „drogówki” w trakcie wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej w Ślesinie, zatrzymali pijanego kierowcę, który ją spowodował. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, dlatego teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

Wczoraj (17.11.19) krótko po 15 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch aut osobowych, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 10 w Ślesinie. Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu ruchu drogowego.  

Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że kierowca opla corsy nie zachował należytej odległości od poprzedzającego do auta i najechał na tył toyoty yaris.
Już na pierwszy rzut oka było widać, że sprawca zdarzenia jest kompletne pijany. Potwierdziło to badanie alkomatem, który wykazał w organizmie 46-latka ponad 2,5 promila alkoholu.
Kierowca stracił prawo jazdy i trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem usłyszy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grożą mu 2 lata więzienia. Mieszkaniec nakielskiej gminy odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne