Podziękowanie i wsparcie dla nakielskich medyków od uczniów i rodziców szkoły w Paterku

„Świat, który otrzymujecie w dziedzictwie, jest światem, który rozpaczliwie potrzebuje nowego sensu braterstwa oraz ludzkiej solidarności. Jest to świat, który potrzebuje uzdrowienia przez dotyk pięknem i bogactwem Bożej miłości. Ten świat potrzebuje świadków takiej miłości. Potrzebuje Was, abyście byli solą dla ziemi i światłością dla świata”.

Jan Paweł II

PODZIĘKOWANIE I WSPARCIE  DLA NAKIELSKICH MEDYKÓW

Uczniowie i rodzice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Paterku, kierując się słowami Patrona Szkoły Jana Pawła II, że „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi” postanowili podziękować  Ratownikom  Medycznym z Nakła nad Notecią oraz ich wesprzeć. Pomysłodawcą akcji była klasa Va. Na apel piątoklasistów chętnie odpowiedziały inne klasy oraz Rada Rodziców i nauczyciele . Każdy chciał dołożyć jakąś „małą cegiełkę” od siebie i podziękować medykom, którzy każdego dnia narażają swoje życie, dbając o zdrowie i życie  innych.  Część uczniów w ramach  lekcji informatyki przygotowała podziękowania dla ratowników, inni postanowili nagrać  piosenkę „Bo świat to my” lub   wspomóc finansowo akcję. Jedna mama w podzięce  upiekła pyszny tort.

27 maja 2020 roku przedstawiciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  zaprosili  ratowników do szkoły i przekazali im  przygotowane przez społeczność uczniowską  dowody wdzięczności.

Swoją   postawą uczniowie  udowodnili, że mimo fizycznej rozłąki  potrafią być blisko siebie i zjednoczyć się w słusznej  sprawie oraz są zawsze chętni do wspierania innych.

K. Baczyńska- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku