Policjanci z Sadek kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury są niebezpieczne szczególnie dla osób bezdomnych, dlatego też policjanci z posterunku w Sadkach kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia bezdomni, a napotkane osoby informują o pomocy, którą mogą uzyskać.

W związku ze zmianą aury i w trosce o osoby, które z różnych przyczyn nie mają dachu nad głową, wczoraj (21.11.22) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sadkach, rozpoczęli kontrole miejsc, w których schronienia przed zimnem szukają bezdomni.
Sprawdzano pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których jak wynika z rozpoznania policjantów mogą przebywać bezdomni. Napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.
Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które z różnych przyczyn straciły dach nad głową. Szczególnie kiedy spada temperatura, pomoc tym osobom jest potrzebna, dlatego też informacje o miejscu przebywania bezdomnych należy przekazywać niezwłocznie do instytucji pomocowych bądź policji.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią