Policjant i ratownik medyczny uczyli jak udzielać pomocy medycznej

Mrotecki dzielnicowy wspólnie z ratownikiem medycznym przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. Dzieci zdobyły bardzo pożyteczną wiedzę, która z całą pewnością im się przyda w przyszłości.

Dzielnicowy z komisariatu w Mroczy, mł. asp. Janusz Simiński w swoim rejonie służbowym ma między innymi miejscowość Kosowo. Wielokrotnie już spotykał się z uczniami miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej i rozmawiał z uczniami na różne tematy związane z bezpieczeństwem. Tym razem obiecał, że wspólnie z ratownikiem medycznym będzie uczył dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Tak też się stało.
Wczoraj (23.10.19) mł. asp. Simiński przyjechał do szkoły wspólnie z p. Waldemarem Piszczek, praktykującym ratownikiem medycznym. Zajęcia jakie przeprowadzono dla uczniów miały wyposażyć ich w niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną w sytuacji, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebował natychmiastowej pomocy.
Omówione zostały algorytmy postępowania przy zasłabnięciach, zadławieniach oraz zranieniach i krwotokach.
Dzieci dowiedziały się także na czym polega resuscytacja krążeniowo – oddechowa, a zdobytą podczas zajęć wiedzę miały okazję ćwiczyć na fantomach.
Uczniowie byli bardzo zaangażowani, z chęcią ćwiczyli, a nabyta wiedza z całą pewnością przyda im się w przyszłości.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią