Powiat Nakielski: Matura 2020 rozpoczęta

Matura 2020 jest w tym roku inna niż wszystkie. Szkoły w całym powiecie musiały przystosować się do specjalnych wymogów. Uczniowie musieli do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie mogli wejść do budynku. Ławki są oddalone od siebie o półtora metra, w takiej odległości  też odległości musieli stać od siebie maturzyści, zanim weszli  do sal egzaminacyjnych. Maseczki lub inne osłony na nos i usta mogli zdjąć, dopiero gdy usiedli w ławkach lub stolikach. To najprostsze z zaleceń, jakim dzisiaj musieli poddać się maturzyści i szkoły. Tegoroczne matury zaczęły się dzisiaj egzaminem z j. polskiego. Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00 i druga – o godz. 14:00. Jutro – matematyka, a w środę egzamin z j. angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony). W przyszłym tygodniu m.in. matematyka, biologia, chemia, geografia i WOS. Arkusze egzaminacyjne będą zamieszczone na stronie cke.gov.pl około pięciu godzin po przeprowadzeniu danego egzaminu.

Dzisiaj, 8 czerwca 2020 roku, w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Nakielski do egzaminu maturalnego przystąpiło 379 absolwentów szkół ponadpodstawowych. W poszczególnych szkołach przystąpiła następująca ilość osób:

I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią – 125

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie – 38

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią – 51

Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią – 114

Zespół Szkół w Lubaszczu – 6

Zespół Szkół im. Prof. E. Chroboczka w Szubinie – 27

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu – 18

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).