Powstała strona internetowa cmentarzy w Kcyni. Sprawdź, odszukaj swoich bliskich, zgłoś uwagi

Od chwili gdy w Parafii farnej jest nowy Proboszcz można zauważyć, że dużo się dzieje. Dlatego dziś portal internetowy kcynia.info i nasza redakcja kuriera-nakielskiego.pl pragnie wesprzeć prośbę księdza Proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego skierowana do mieszkańców Gminy Kcynia, których bliscy spoczywają na kcyńskich naszych cmentarzach.

W miesiącach grudzień – marzec na cmentarzu parafialnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.

Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie został umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć.  Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.

Ks. Proboszcz zwraca się z prośbą do wszystkich, których bliscy spoczywają na naszych cmentarzach, by odwiedzali strony internetowe cmentarzy. Jeśli będą jakieś błędy, ks. Proboszcz prosi o uwagi.

Strona internetowa cmentarza dzieli się na dwa osobne adresy, jeden dotyczy starego cmentarza, a drugi nowego cmentarza.

Co trzeba zrobić? Kliknąć na adres strony internetowej gdzie mamy pochowanych swoich bliskich, w wyszukiwarce wpisać dane zmarłej osoby i sprawdzić czy wszystko się zgadza.

http://mogily.pl/kcynianowy

http://mogily.pl/kcyniastary

Ewentualne uwagi można zgłaszać bezpośrednio u Proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni, gdyż przez, krótki czas będzie trwał okres aktualizacji strony internetowej.

tekst.Robert Koniec

zdjęcie ilustracyjne (archiwum Rober Koniec)