Przedsmak Bożego Narodzenia na kiermaszu rękodzieła – zapraszamy!

Dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki będzie można znaleźć na corocznej wystawie połączonej z kiermaszem rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska dostępne będą w gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 w poniedziałek (5 grudnia) od godziny 10.

– Stworzone z pasją przedmioty będą nie tylko oryginalną ozdobą naszych domów, ale także świetnie nadadzą się na prezent pod choinkę, lepszy od wielu innych, bo niepowtarzalny. Ponadto każda złotówka posłuży rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Boże Narodzenie coraz bliżej, zacznijmy przygotowania! – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Autorami prac są podopieczni 47 placówek reintegracyjnych działających w naszym regionie: uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, podopieczni zakładów aktywności zawodowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej oraz uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Wystawy prac osób z niepełnosprawnością organizowane przez Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu mają charakter cykliczny i odbywają się w okresie Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia. Podczas kwietniowego kiermaszu gościliśmy podopiecznych 30 kujawsko-pomorskich placówek.

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP