Przedszkolaki z Donalda w Domu Pomocy Społecznej

Do wzruszającego spotkania doszło w Domu Pomocy Społecznej w Nakle n. Not. W czwartek 23 stycznia 2020 roku przedszkolaki z nakielskiego DONALDa odwiedziły pensjonariuszy tej placówki.

Mieszkańcy domu to osoby niepełnosprawne oraz samotne, dla których najmniejszy kontakt z otoczeniem to powód do radości. Mali artyści zaprezentowali mieszkańcom jasełka bożonarodzeniowe „Bóg się rodzi”. W świątecznej atmosferze przy choince i żłobku przedstawili narodziny Pana Jezusa. Spiewały wesołe kolędy i pastorałki, recytowały wiersze oraz tańczyły przygotowane układy taneczne.

Zachwyceni widzowie nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.

Przedszkolaki wniosły dziecięcą beztroskę, radość i uśmiech w mury Domu Pomocy Społecznej. Głównym celem spotkania było również budowanie więzi międzypokoleniowej, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych i potrzebujących oraz kształtowanie chęci pomocy innym. Spotkanie było bardzo wzruszające dla obu stron. Pani Dyrektor placówki podziękowały dzieciom i opiekunom za wspólnie spędzony czas w świątecznej atmosferze nagradzając małych milusińskich słodkimi niespodziankami.

Katarzyna Geppert