Puchar Polski POD w Nakle nad Notecią

W sobotę 18.11.2023r. odbył się w nakielskiej Tavernie Puchar Polski Polskiej Organizacji Darta pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Były to turniej otwierający cykl Pucharów Polski w nowym sezonie 2023/2024. W zawodach udział wzięło 32 zawodników z Zielonej Góry, Gniezna, Białegostoku, Koszalina, Słupska, Więcborka, Bydgoszczy, Torunia, Paterka, Występu oraz z Nakła nad Notecią.

Podczas zawodów rozlosowano liczne upominki związane z naszym miastem.

Zwycięzcą turnieju został Leszek Hoffmann z Gniezna. Drugie miejsce zajął Krzysztof Borzęcki z Koszalina. Trzecie miejsca zajęli Dawid Kawa z Gniezna oraz Krzysztof Rypina z Wrzosowa k. Kołobrzegu.

W Pucharze Polski brały udział także dwie darterki Agnieszka Pioruńska z Gdyni oraz Iwona Dehamchi – Jakubowska ze Słupska. Pomiędzy paniami rozegrano pojedynek wyłaniający najlepszą darterkę turnieju.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, których wręczenie było możliwe dzięki wsparciu Patronatu.

Niezapomniana atmosfera, cudowna publiczność, wspaniałe wyniki, 13-sta lotka Leszka Hoffmanna w finale, wysokie skończenia legów cechowały tegoroczny Puchar Polski.

Podczas Pucharu Polski zorganizowano również dodatkowy turniej – High Score, gdzie zawodnik rzuca 21 lotek celem uzyskania najwyższej sumy. Zwyciężył Krzysztof Rypina – 545 pkt. Drugi był Tadeusz Karola – 518 pkt i trzecie miejsce zajął Michał Starczewski – 444 pkt.

Wśród zawodników rozlosowano również profesjonalną tarcze do gry w darta. Nagrodę otrzymał Jakub Piątkowski.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią za objęcie patronatem Pucharu Polski Polskiej Organizacji Darta.