Stara Gwardia NTS liderem po dwóch kolejkach Nakielskiej Ligi Siatkówki

380

W niedzielę, 10 listopada 2019 roku rozegrano drugą kolejkę spotkań Nakielskiej Ligi Siatkówki. Wszystkie cztery mecze zakończyły się w dwóch setach.

Lupus Team Sicienko – NTS Juniorzy 0:2 (17:25, 13:25) Protokół

Z racji zbliżającego się Święta Niepodległości przed każdym pojedynkiem uroczyście odgrywano hymn państwowy. W pierwszym z nich zmierzyły się ze sobą ekipy NTS Juniorów i Lupus Team Sicienko. Mimo że ci pierwsi doznali przed tygodniem niespodziewanej porażki z Orłem Osiek, to i tak byli murowanym kandydatem do zwycięstwa. Nie zawiedli oczekiwań i w pełni kontrolowali przebieg gry zarówno w pierwszej, jak i w drugiej partii. Szybko uciekali rywalom, nie pozostawiając im złudzeń co do tego, kto jest lepszy. Jedyny udany fragment siatkarze z Sicienka zanotowali pod koniec inauguracyjnej odsłony, kiedy to nieźle zagrali w defensywie, wykorzystując przy tym kilka błędów przeciwników. Pozwoliło im to na znaczne podreperowanie swojego dorobku punktowego, jednak i tak nie byli w stanie zagrozić Juniorom i przegrali do 17. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny, „Wilki” szybko spuściły z tonu i nie podjęły walki. W sumie z własnych akcji zdobyły ledwie 10 oczek, a NTS 33. Najwięcej uzbierał ich u zwycięzców Antoni Kwasigroch – 9.


Orzeł Osiek – Pol-Ast Bydgoszcz 2:0 (25:23, 25:17) Protokół

Biorąc od uwagę fakt, że i jedni, i drudzy w ostatniej kolejce zaprezentowali się powyżej oczekiwań, można było spodziewać się niezłego widowiska. I rzeczywiście, było ono ciekawe, zwłaszcza w pierwszym secie. Gracze Pol-Ast prezentują zdecydowanie lepszy poziom niż jeszcze rok temu i grają całkiem poukładaną siatkówkę. Od początku imponowali dobrą pracą w obronie, podbijali wiele trudnych piłek, dzięki czemu mecz mógł się podobać. Żadna z drużyn nie zbudowała przewagi większej niż trzypunktowa, a prowadzenie często się zmieniało. W końcówce to gracze z Bydgoszczy prowadzili 21:20, ale wówczas gracze Orła efektywnie wykorzystali swój potencjał w ataku i zwyciężyli do 23. Przegrany po zaciętej walce set niekorzystnie podziałał na zespół Pol-Ast – w jego grze pojawiło się więcej prostych błędów, które odbiły się na wyniku. W połowie tej partii głównie dzięki atakom z drugiej linii Wojciecha Wolskiego oraz Mikołaja Góry Osiek zbudował bezpieczną przewagę, która wynosiła w szczytowym momencie aż 12 oczek (23:11). Skuteczny Tomasz Krzemiński pozwolił bydgoszczanom odrobić część strat, ale było już za późno. Orzeł triumfował do 17 i pozostał niepokonany. Z kolei Pol-Ast pokazał mimo porażki, że dobry występ w ostatnim spotkaniu z Atomowymi Bykami nie był przypadkiem, a ich forma rośnie. Najskuteczniejsi byli wśród zwycięzców Krystian Królak i Wolski, zdobywcy 10 oczek, a u pokonanych Paweł Gomulak – 8.


Trzecia Fala – Atomowe Byki 0:2 (21:25, 33:35) Protokół

W południe na boisko wyszły Atomowe Byki oraz Trzecia Fala, w szeregach której jest trzech byłych graczy Byków. Był to więc dla obu ekip spotkanie prestiżowe, z podtekstami. W pierwszej odsłonie przeważały Atomowe- wykonywały dobrą pracę w obronie i w asekuracji, co przekładało się na skuteczne kontry. Ich rywale znacznie ustępowali w tych elementach i mimo kilku udanych bloków nie zdołali przez całego seta ani razu wyjść na prowadzenie. Kiedy Fala zmniejszyła straty do dwóch oczek (20:22), dobrą zmianę dał u Byków Bartosz Bajerski i zażegnał niebezpieczeństwo; chwilę potem jego ekipa prowadziła 1:0. Druga partia była jeszcze ciekawsza- wiele akcji było długich i efektownych, a sytuacja na tablicy wyników szybko się zmieniała. Najpierw to Atomowe były nieco z przodu- po serii udanych zagrywek Wojciecha Świderskiego prowadziły 14:9, za moment jednak tym samym odpowiedział Mikołaj Gardyza i stan się wyrównał. Doszło do emocjonującej końcówki, w której oba zespoły kilkakrotnie broniły piłek setowych i meczowych. W kluczowych momentach ręka nie drżała ani Gardyzie, ani Dawidowi Majewskiemu z Fali, wśród Byków zaś niezawodny był Jan Kwasigroch. Tego niezwykle długiego i emocjonującego seta Atomowe zakończyły, wykorzystując piątego meczbola po błędzie w przyjęciu rywali. Mimo kilku szans Trzecia Fala nie zdołała doprowadzić do tie- breaka i musiała przełknąć gorycz porażki. Najwięcej oczek uzbierali liderzy statystyk Gardyza i Kwasigroch – 16 oraz 14.


Mrocza – Stara Gwardia NTS 0:2 (22:25, 12:25) Protokół

Ostatni mecz tej niedzieli był jednostronny. Mrocza nie postawiła trudnych warunków przeciwnikom, chociaż w pierwszym secie nie wyglądało to jeszcze najgorzej. Od stanu 9:15 zdołała doprowadzić do remisu, ale to było wszystko, na co było ją stać. Efektowne bloki pary Marach- Rogaliński (odpowiednio cztery i dwa w tej partii) podcinały skrzydła „przyjezdnym”, którzy w dalszej fazie nie potrafili skutecznie przeciwstawiać się rywalom. Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem NTS-u do 22. Druga natomiast zaczęła się od dwóch asów Andrzeja Manowskiego. Im dłużej trwał mecz, tym więcej prostych błędów pojawiało się po stronie mroczan, którzy zupełnie stracili wiarę w zwycięstwo. Na domiar złego przy stanie 10:21 groźnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego doznał Radosław Kokoszewski, przez co jego ekipa musiała kończyć mecz w niepełnym składzie. Ostatecznie Gwardia wygrała do 12 i jako jedyna nie straciła jeszcze seta w bieżących rozgrywkach. Mrocza natomiast zmuszona jest myśleć, jak załatać dziurę po kontuzjowanym kapitanie. Najwięcej punktów – 8 – zdobył gracz zwycięskiej drużyny Tomasz Marciniak.


MVP kolejki: Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala)

Tabela po II kolejkach.

Czołówki każdej klasyfikacji – statystyki

Najlepsi punktujący
1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 33 pkt/ 6,60 na set
2. Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala) 30 pkt/ 7,55 na set
3. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 27 pkt/ 5,40 na set

Najlepsi atakujący
1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 24 pkt/ 4,80 na set
2. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 17 pkt/ 4,25 na set
3. Tomasz Krzemiński (Pol-Ast Bydgoszcz) 15 pkt/ 5,00 na set

Najlepsi serwujący
1. Mikołąj Gardyza (Trzecia Fala) 7 pkt/ 1,75 na set
2. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 5 pkt/ 1,66 na set
3. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 5 pkt/ 1,00 na set

Najlepsi blokujący
1. Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala) 8 pkt/ 2,00 na set
2. Tomasz Marach (Stara Gwardia NTS) 5 pkt/ 1,25 na set
3. Mateusz Rogaliński (Stara Gwardia NTS) 5 pkt/ 1,25 na set

Najwięcej błędów w polu zagrywki
1. Andrzej Manowski (Stara Gwardia NTS) 6 błędów/ 1.50 na set
2. Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala) 5 błędów/ 1.25 na set
3. Rafał Gacka (Lupus Team) 5 błędów/ 1,25 na set

Za tydzień, 17 listopada odbędzie III kolejka. Oto kolejność spotkań:

10:00 Stara Gwardia NTS – Trzecia Fala
11:00 NTS Juniorzy – Mrocza
12:00 Pol-Ast – Lupus Team
13:00 Atomowe Byki – Orzeł Osiek

Organizatorem rozgrywek NLS jest Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

NTS Trójka Nakło