Studniówka uczniów Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią

W piątek 17 stycznia 2020 roku tegoroczni maturzyści nakielskiego Zespołu Szkół im. S. Staszica bawili się w pałacu w Rzęszkowie.
Studniówka to najważniejszy bal w życiu młodego człowieka. To czas wzruszeń  i podsumowań. To właśnie w tym momencie trudno nie zdać sobie sprawy z tego, że za chwilę jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, że trzeba będzie rozstać się z przyjaciółmi, dokonać ważnych wyborów i rozpocząć dorosłe życie.
W rozpoczynającej bal części oficjalnej maturzyści dziękowali dyrekcji szkoły za zapewnienie bardzo dobrych warunków do nauki, za to, że w szkole panuje atmosfera wspólnoty,  za otwartość na uczniowskie inicjatywy a wreszcie – za częste pochwały, słowa wsparcia. Zwracając się do wychowawców i wszystkich pozostałych  nauczycieli, dziękowali za to, że to właśnie oni pomagają młodym ludziom rozwinąć skrzydła, że stawiają wymagania, mobilizują do pracy. Słowa wdzięczności padły oczywiście również pod adresem rodziców, na pomoc i wsparcie których zawsze można liczyć. Młodzież podziękowała rodzicom także za zorganizowanie wspaniałego balu studniówkowego.
Ciepłe słowa do uczniów skierował pan dyrektor Dariusz Jan Betscher oraz przedstawiciel rodziców – pan Andrzej Janeczko.
Potem przyszedł czas na poloneza, do odtańczenia którego młodzież przygotowywała się od kilku tygodni. Dobra zabawa, cudowny nastrój i perfekcyjna organizacja pozostawią wspaniałe wspomnienia na wiele lat.

Justyna Jamnik- Bojewska

zdjęcia: Studio Dombek