Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – działania nakielskiej „drogówki”

Wczoraj (17.11.19) policjanci nakielskiej „drogówki” przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do kierowców o rozsądek i rozwagę.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony był w 1995 roku. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci o  Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Na drogach giną setki osób, jednak statystyka nigdy nie odda tragedii rodzin zarówno ofiar jak i sprawców wypadków. Nakielscy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów tego szczególnego dnia.

Podczas wczorajszej służby (17.11.19) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego  w trakcie rozmów z kierującymi oraz pieszymi przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także obowiązujących przepisach.

Apelowali o rozwagę i ostrożność, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do  celu. Mundurowi starali się uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że są oni współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na trasach.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią