Świecie: Podróż ciężarówką zakończyła się w rowie

Policjanci ruchu drogowego pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Błądzimiu, pow. świecki. 41-latek, kierujący ciężarowym renault, zjechał tam do przydrożnego rowu. Stracił panowanie nad pojazdem, po tym jak wystrzeliła przy nim jedna z opon. Mundurowi wyznaczyli objazdy.

W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca ciężarowego renault, który dzisiaj (28.07.22) o godz. 7.25 w miejscowości Błądzim, pow. świecki, stracił panowanie nad kierownicą. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, przyczyną był wybuch opony. Mężczyzna aby uniknąć zderzenia „uciekał” na pobocze. Zdarzenie mogło stanowić znaczenie zagrożenie, gdyż ciężarówka załadowana była butlami z gazem.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. 41-letni kierowca był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci oraz strażacy. Droga nr 240 jest całkowicie zablokowana. Mundurowi zorganizowali objazdy drogą prowadzącą przez miejscowość Błądzim. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Apelujemy o ostrożność i bezpieczną jazdę.

KPP w Świeciu