Tragiczny w skutkach wypadek na drodze wojewódzkiej nr 190 (Szamocin – Białośliwie)

Dzisiaj, 16 sierpnia 2019 roku kilkanaście minut przed godziną 14:00 na drodze wojewódzkiej 190 pomiędzy miejscowościami Szamocin a Białośliwie doszło do wypadku dwóch pojazdów osobowych.

36 latek kierujący volkswagenem golfem podczas manewru wyprzedzania prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem po czym zderzył się z jadącym z przeciwka fordem focusem – informuje oficer prasowy KPP Chodzież.

Niestety siła uderzenia była tak duża, iż kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu. Drugi kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Chodzieży.

Przybyłe na miejsce służby zabezpieczyły teren zdarzenia oraz udzielały kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Ruch na tym odcinku drogi był całkowicie zablokowany. Około godziny 16:30 wprowadzono ruch wahadłowy. Alternatywny objazd tego odcinka prowadził z Białośliwia przez Osiek n/Not a następnie Lipa i Szamocin.

Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży pod nadzorem Prokuratury. W działaniach ratowniczych uczestniczyły strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chodzieży, OSP Szamocin.

źródło: Piła 112