VII kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki – wyniki

Po świąteczno – noworocznej przerwie powróciły rozgrywki Nakielskiej Ligi Siatkówki. W inaugurującej 2024 rok kolejce obyło się bez niespodzianek.

Wczorajsi – Pol-Ast Bydgoszcz 2:0 (25:19, 25:23)

Poranne spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Zarówno jedni, jak i drudzy nie zaprezentowali najwyższej formy po trzytygodniowej pauzie. Zwłaszcza gracze z Bydgoszczy mieli ogromne kłopoty z odbiorem zagrywki Aleksandra Hibnera, który w pierwszym secie wręcz demolował nią przeciwników, aż siedem razy zdobywając punkt tym elementem. To pozwoliło Wczorajszym na zbudowanie ogromnej przewagi, która ustawiła przebieg tej partii. Kolejna była już bardziej wyrównana, a Pol – Ast poprawił swą grę na tyle, że wygrywał nawet 23:19. Aby skończyć pojedynek bez tie – breaka, młodsi gracze wrzucili wówczas drugi bieg i nie pozwolili rywalom na ugranie jeszcze choćby punktu. Wykorzystali niemoc bydgoszczan i zwyciężyli do 23, wyprzedzając tym samym w tabeli swoich dzisiejszych oponentów. Najwięcej oczek uzbierał drugi z braci HibnerówSebastian – 15.

Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – MiSSM Trzecia Fala 0:2 (19:25, 20:25)

Trzecia Fala zaczęła ostatnio łapać swój rytm i z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. O jej progresie przekonali się dziś juniorzy z Nieszawki, którzy ani przez moment nie byli w stanie zagrozić rywalom. W obu partiach toczyli wyrównaną walkę z MiSSM jedynie do 11. punktu, po czym odpuszczali. Mieli spore kłopoty z wyprowadzaniem skutecznych akcji, a na ich zdobycze składały się w dużej mierze błędy przeciwników. W pierwszym secie polegli do 19, a w kolejnym imponująca seria zagrywek Arkadiusza Kaluski i efektownych ataków Piotra Gawędy zapewniła Fali spokojne zwycięstwo. Faworyci całkowicie zniwelowali działania lidera Kolibrów Jana Michałowskiego, który nie był tak skuteczny jak w ubiegłych spotkaniach. Dzięki temu zwycięstwu MiSSM awansowała na podium, zrównując się punktami ze Strefą Łochowo, a SKS nadal balansuje na granicy miejsc 6-8.

COL – MAR NTS Młodzicy – Stara Gwardia NTS 0:2 (22:25, 17:25)

Wąski skład Starej Gwardii był tym, w czym Młodzicy upatrywali swą szansę na wygraną. COL –MAR rozpoczął z dużym animuszem i przy głośnym wsparciu swych kibiców radził sobie nadzwyczaj dobrze. Do połowy pierwszej partii utrzymywał kontakt z rywalami, nieraz zaskakując ich efektowanymi zagraniami. W ataku wyróżniali się zwłaszcza Karol Leppert i Kacper Pogoda, jednak było to za mało, aby na dłuższą metę zagrozić przeciwnikom. Ci efektywnie wykorzystywali przewagę doświadczenia, blok za blokiem notował Tomasz Marach a cała ekipa z akcji na akcję prezentowała coraz lepsze zgranie. Druga partia miała już całkiem inny przebieg – z Młodzików zeszło nieco powietrze, w wyniku czego przewaga Gwardzistów rosła w oczach. Żaden zwrot akcji nie miał już miejsca, a to oznaczało tyle, że Młodzikom coraz trudniej będzie walczyć o ósmą lokatę, bowiem został im do rozegrania ostatni mecz fazy zasadniczej z Pol –Ast. Muszą go wygrać, i to za trzy punkty. Nierealne? W żadnym wypadku. Prawdopodobne? Już bardziej…

Spmedia.pl – Strefa Łochowo 2:0 (25:17, 25:15)

To starcie zapowiadało się ciekawie, ale kiedy okazało się, że wśród szeregów Strefy zabraknie wskutek kontuzji ich lidera Mateusza Krupińskiego, faworytem z automatu stali się gracze Spmedia.pl. I z tej roli wywiązali się bez zarzutu. Co prawda łochowianie jak zwykle walczyli dosłownie do upadłego, sprawiając swymi obronami, że można było obawiać się o wytrzymałość żeglugowego parkietu, jednak w obu setach starczało to jedynie na podjęcie rękawicy w ich początkowej fazie. Z każdą kolejną akcją uwidaczniała się przewaga ich rywali. Znakomicie grał Jakub Kiersznicki (16 oczek w całym meczu), a jego koledzy nie odstawali od niego poziomem. Strefie nie udało się załatać dziury po swoim najlepszym zawodniku, wskutek czego Spmedia.pl sukcesywnie budowało przewagę. Zwłaszcza w drugiej partii jego dominacja nie podlegała dyskusji. Łochowo uzbierało łącznie ledwie 32 punkty i osunęło się poza podium w ligowej tabeli. Z kolei Spmedia.pl nadal walczy o pozycję lidera – wydaje się, że decydować o tym będzie prestiżowe (bo i z podtekstami) starcie ze Starą Gwardią za dwa tygodnie.

Protokoły meczowe dostępne są w załączonych plikach poniżej (pod fotorelacją).