„Wielka samotność” Kristin Hannah tematem spotkania DKK w Trzeciewnicy

Tematem dyskusji podczas listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy była powieść „Wielka samotność” K. Hannah. Książka opisuje losy rodziny Allbrightów. Ernt, głowa rodziny i były jeniec wojenny, wraca z Wietnamu jako inny człowiek. Jest dręczony przez koszmary i demony przeszłości, przed którymi nie sposób uciec. Pije i bywa agresywny. Jego żona to kobieta, która zrobi dla męża wszystko. Wytrzymuje więc psychiczne i fizyczne okrucieństwo. Temu wszystkiemu przygląda się ich 13-letnia córka Leni. Wyjazd na Alaskę ma być dla całej rodziny lekarstwem na problemy i początkiem nowego życia. Wydarzenia toczą się jednak inaczej.
Autorka przybliża czytelnikom potęgę Alaski, dzięki czemu bez reszty można zatracić się w dzikości i pięknie tego stanu. Urok Alaski jest jednak zwodniczy. To wymagająca, niebezpieczna i nieokiełznana kraina. Trzeba być silnym, żeby przeżyć. Niezbędne jest współdziałanie i wzajemna pomoc.
Książka wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Posiada przepiękną i fascynującą fabułę. Tę opowieść czytelnik na pewno zapamięta na długo. Gorąco polecamy.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Kamila Matylis – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią, filia w Trzeciewnicy