„Wpływ pandemii Covid-19 na zdrowie psychiczne” to temat kolejnego wykładu na UTW

Wraz z początkiem pandemii COVID-19 mierzyliśmy się jako społeczeństwo z różnymi czynnikami mającymi znaczny wpływ na zdrowie psychiczne. Wśród nich możemy wyróżnić: lęk przed zarażeniem, dystans społeczny, izolacja, pogorszenie sytuacji finansowej czy kwarantanna.
Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nakle nad Notecią, którego prelegentką była Krystyna Wegner – Kowalska miał na celu omówienia tych nowych dla nas zjawisk wpływających na zdrowie psychiczne całych rodzin, a zwłaszcza osób samotnych.
Samotność do tej pory była uważana za bardzo istotny problem na całym świecie. Pandemia niestety nie pomogła w obniżeniu ciągle rosnącej liczby osób samotnych co przełożyło się na znaczny wzrost zaburzeń depresyjnych. Pani Krystyna podkreśliła, że zawsze należy rozważyć kontakt ze specjalistą, a będąc w izolacji nadać sobie rytm dnia, dbać o aktywność fizyczną, co doskonale wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Na zakończenie słuchacze wykonali kilka ćwiczeń fizycznych oraz zadań usprawniających pracę obu półkul mózgu, tak aby w pełni wykorzystać ich ogromny potencjał.
Ten ostatni wykład w semestrze zimowym zakończył się gromkimi brawami dla Pani Krystyny, którą już dziś poproszono o wykład w następnym półroczu.
tekst: Lidia Bembnista
zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

 

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).