Wzorowa postawa funkcjonariusza Służby Więziennej z Potulic

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży. Dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej, ppłk Piotr Kijewski wyróżnił szer. Wojciecha Sarneckiego za postawę godną naśladowania.

Wzorowa postawa

Szer. Wojciech Sarnecki, na co dzień pełniący służbę w dziale ochrony, w czasie wolnym od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży, do której doszło w dniu 14.01.2024r. w jednym z nakielskich sklepów. Funkcjonariusz widząc kradzież, zareagował i udał się w pościg za sprawcą, a następnie dokonał jego ujęcia. Dzięki osobistemu zaangażowaniu funkcjonariusza, sprawca kradzieży został zatrzymany, a mienie odzyskane.

Szczególne podziękowania

Kom. Jan Poźniak, Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią docenił postawę funkcjonariusza dziękując mu za wykazaną obywatelską postawę.

„W swoim imieniu, a także policjantów Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za wzorową postawę oraz podjęte działanie.”

Szczególne podziękowania za wzorową postawę funkcjonariusza wyraził również ppłk Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, w obecności kpt. Rafała Ciechackiego, zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach oraz ppor. Piotra Uniżyckiego, zastępcy kierownika działu ochrony.

„Zaprezentowana przez Pana postawa zasługuje na słowa najwyższego uznania i z pewnością przyczyniła się do budowania poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności”.

Koledze, który wie, jak po służbie powinien zachować się funkcjonariusz publiczny, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Tekst i zdjęcia: por. Justyna Sejdowska-Szrajber