Złodzieje katalizatorów w rękach nakielskich kryminalnych

Kryminalni z Nakła zatrzymali podejrzanych o kradzieże katalizatorów, do jakich dochodziło na terenie powiatu od grudnia ubiegłego roku. Straty wycenione przez pokrzywdzonych opiewają na kwotę prawie 30 tysięcy złotych. Złodzieje usłyszeli łącznie 9 zarzutów, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd.

Pierwsze zgłoszenia o kradzieżach katalizatorów od zaparkowanych aut wpłynęły do nakielskiej komendy w grudniu ubiegłego roku. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że oprócz zgłoszonych przestępstw są też i takie, o których z różnych przyczyn pokrzywdzeni nie poinformowali mundurowych.
Kryminalni wnikliwie analizowali zebrany materiał dowodowy i typowali sprawców. Przełom w sprawach nastąpił w ostatnich dniach, kiedy ustalono personalia podejrzanych. Pierwszy z nich, 23-latek, został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie gminy Sadki, a drugi, 42-latek, kilka godzin później w mieszkaniu na terenie powiatu pilskiego. Obaj nie kryli zdziwienia na widok mundurowych.
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a wczoraj (28.01.21) przedstawiono im zarzuty. Starszy odpowie za 6 kradzieży katalizatorów  i jedno usiłowanie. Jego młodszy kompan ma na sumieniu jedno usiłowanie kradzieży katalizatora, a także kradzież elementów maszyny rolniczej z terenu jednej z firm.
Decyzje w sprawie podejrzanych podejmie sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią