Ciężarowcy Tarpana Mrocza z Mistrzostw Polski wrócili z pięcioma medalami

W dniach  15 -18 czerwca 2023 roku w hali MKS Atleta Gdańsk odbyły się 30. Mistrzostwa Polski Kobiet, 39. Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Mistrzostwa Polski U23 w podnoszeniu ciężarów. Reprezentacja Tarpana Mrocza z mistrzostw powróciła z pięcioma medalami. Złoty medal w kat. 109 kg. zdobył Arsen Kasabijew, srebrny medal w kat. 67 kg Marcin Wiatrowicz, brązowe medale zdobyli: Najdowska Dominika w kat. +87 kg, Kacper Badziągowski w kat. 89 kg oraz Martyna Grochowska w kat. 76 kg w U23. Wielkiego pecha miała Wiktoria Wołk, która w kat. 64 kg poprawiła rekord Polski w rwaniu. Niestety nie zaliczyła żadnego podejścia w podrzucie i nie została sklasyfikowana. W tej samej kategorii startował również Weronika Najdowska, która ostatecznie zajęła 7 miejsce.

tekst: Dariusz Wojciechowski

zdjęcie archiwalne: Arsen Kasabijew, fot. Dariusz Wojciechowski