Działania ,,Prędkość” w powiecie nakielskim

Działania pod kryptonimem „Prędkość” w ramach akcji Roadpol Safety Days prowadzili w minioną środę (20.09.23) na powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

W minioną środę (20.09.23) funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość” w ramach akcji Roadpol Safety Days.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Aby do nich nie dochodziło, mundurowi cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na trasach. Podczas ostatniej akcji policjanci dyscyplinowali kierowców i sprawdzali, jak stosują się oni do ustanowionych na drogach ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze ujawnili 63 wykroczenia, z czego aż 56 związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne. Za lekceważenie ustanowionych ograniczeń 51 kierowców ukarano mandatami, a 12 pouczono.

Kontrolowane trasy były bezpieczne i nie odnotowano na nich wypadków.

asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią