Mecz kontrolny Nakielski Sport vs. UKS Gołańcz

17 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku odbył się sparing Szczypiornistek Nakielskiego Sportu, które zmierzyły się z zespołem UKS Gołańcz.

Mecz został rozegrany przez dziewczyny w nowych strojach, które Nakielski Sport Sp. z o.o. zakupił przy współpracy z firmą Mechanika i Blacharstwo Pojazdowe Autohandel Pomoc Drogowa Rafał Cieślikiewicz.

Spotkanie  komentuje trener Paweł Boroń:

„Ostatnie w tym roku spotkanie meczowe przyniosło nam wiele emocji przedświątecznych. Wyszliśmy w bojowym nastawieniu by zaliczyć zwycięstwo na własnym parkiecie, lecz zabrakło impulsu w grze w ataku aby cel się spełnił. Gra była bardzo wyrównana, zespół z Gołańczy przez pierwszą połowę kontrolował spotkanie i prowadził 3 bramkami a seria naszych rzutów w bramkarkę nie pomagała dogonić przeciwnika. Druga połowa miała to zmienić, ustaliliśmy  na przerwie co robimy niepoprawnie i ze świeżym nastawieniem weszliśmy do gry. Rozmowa przyniosła efekty lecz zabrakło skuteczności aby zwyciężyć mecz – dogoniliśmy rywalki ale 2minuty przed końcem meczu głupia strata w obronie i nie trafione 2 rzuty  pozbawiły nas radości ze zwycięstwa. Wynik końcowy 15:15. Małymi kroczkami ale do przodu – i z takim nastawieniem kończymy ten rok – drużyna jest ambitna i nie boi się rywalizacji z doświadczonymi drużynami. Bardzo dziękuję że mogę z takim zawziętym i dążącym do celu zespołem propagować piłkę ręczną w naszym regionie. Nowy rok przyniesie nam nowe wyzwania i udowodnię Wam jako trener że zespół, składający się w większości z kobiet, które miały kilkunastoletnią przerwę z piłką ręczną wrócą na parkiet i pokażą dużo większą wolę walki oraz charyzmę. Wszystkim kibicom, sponsorom, oraz Nakielskiemu Sportowi dziękujemy i życzymy zdrowych, wesołych świąt – trzymajcie za nas kciuki.”

Tekst: Weronika Marzyńska/Paweł Boroń