Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych z udziałem mroteckich zawodników

W dniach 12-13 sierpnia 2023 roku Ewa Karkowska i Jan Rosiński wzięli udział w Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych, które odbywały się w Rychliku w województwie wielkopolskim. Pierwszego dnia zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w grze aktywnej. Zawody przeprowadzono na dystansie 9 rund, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 15 minut+5 sekund za każdy ruch. Zasady punktacji prezentowały się następująco: 2 punkty za wygraną, 1 punkt za remis, 0 punktów za porażkę. Turniej ten był udany dla mroteckich zawodników. Ewa Karkowska zajęła 42. miejsce z 7 punktami. Jan Rosiński również wywalczył 7 punktów i uplasował się na 44. miejscu. Dzięki uzyskanym wynikom, mroteccy warcabiści wywalczyli kategorie warcabowe. Ewa Karkowska uzyskała IV kategorię warcabową, a Jan Rosiński zdobył V kategorię warcabową. Drugiego dnia odbyły się Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych w grze błyskawicznej. W ramach tego turnieju rozegrano 13 rund, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 3 minuty+2 sekundy za każdy ruch. Bardzo dobrą kontrolą czasu wykazała się Ewa Karkowska, która zajęła 38. miejsce z 12 punktami. Natomiast Jan Rosiński wywalczył 49. miejsce z 4 punktami. Podsumowując, udział Ewy Karkowskiej i Jana Rosińskiego w Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych był udany. Szczególnie powody do zadowolenia dają Mistrzostwa Polski w grze aktywnej, gdzie udało zrealizować się cel jakim było zdobycie kategorii warcabowych.

Autorzy: Ewa Karkowska, Jan Rosiński