Obrady komisji Komitetu Regionów

Marszałek Piotr Całbecki bierze w tym tygodniu udział w posiedzeniach dwóch komisji Europejskiego Komitetu Regionów – dzisiejszym (26 września) Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER) i zaplanowanym na czwartek i piątek (28 i 29 września) posiedzeniu Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE). Wśród poruszanych tematów przyszłość polityki spójności po 2027 roku i Europejski Zielony Ład.

Komisja COTER, która zebrała się w Brukseli, zajmuje się dziś także m.in. współpracą transgraniczną z obszarami poza Unią Europejską, przeglądem propozycji zmian w założeniach dotyczących ram unijnego budżetu do 2027 roku i pakietem ustawodawstwa dotyczącym bezpieczeństwa morskiego.

Komisja ENVE wyznaczyła sobie spotkanie w Maladze w hiszpańskiej Andaluzji. Debata dotyczyć będzie m.in. europejskiego banku wodoru i skutecznej transformacji ekologicznej, a także wyzwań i innowacyjnych rozwiązań dotyczących obszarów przybrzeżnych zagrożonych w związku z podnoszeniem się poziomu mórz, zmieniającymi się wzorcami pogody i problemami ekologicznymi.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Posiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP