Powiat Nakielski: Rozpoczęły się koncerty w mediatekach LGD

W mijającym tygodniu w ramach projektu „Człowiek siłą Krajny i Pałuk” w dwóch mediatekach utworzonych przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” odbyły się koncerty Krzysztofa Filasińskiego – bydgoskiego artysty, któremu towarzyszyli muzycy: Jarosław Gajewski oraz Wiesław Mekka.

W poniedziałek, 18 września 2023 roku, w tym niezwykłym spektaklu muzycznym, zorganizowanym w świetlicy wiejskiej w Turzynie, uczestniczyli mieszkańcy gminy Kcynia. Natomiast w środę, 20 września 2023 roku, to mieszkańcy gminy Sadki z dużym zaangażowaniem wzięli udział w koncercie przygotowanym w świetlicy wiejskiej w Anielinach.

Uczestnicy obu muzycznych wydarzeń mogli posłuchać m.in. muzyki operetkowej oraz musicalowej. Nie zabrakło również starych, dobrze znanych przebojów Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego czy też Elvisa Presleya. Pan Krzysztof Filasiński urzekł gości pięknym głosem i niebywałym poczuciem humoru.

Po każdym koncercie na przybyłych słuchaczy czekał słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Turzyn oraz KGW Anieliny.

Mamy nadzieję, że zarówno dla mieszkańców gminy Kcynia, jak i mieszkańców gminy Sadki było to wydarzenie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Kolejne koncerty już w przyszłym tygodniu:

25.09.2023 r., godz. 18.00 – świetlica wiejska w Zamościu;

27.09.2023 r., godz. 18.00 – świetlica wiejska we Wielu;

28.09.2023 r., godz. 18.00 – Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku.

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

Miejsca wydarzeń są dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni przed terminem koncertu, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.

 

Tekst: Magdalena Milczewska