102 urodziny Pani Jadwigi Jańczak, najstarszej mieszkanki gminy Więcbork

7 października to wyjątkowy dzień w kalendarzu – okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu,  ma  możliwość obchodzenia rocznicy swoich 102 urodzin. Szanowna Jubilatka Pani Jadwiga Jańczak tego dnia skończyła właśnie 102 lata.

Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Tu na ziemi Krajeńskiej,  dane było Pani Jadwidze przeżyć ponad cały wiek w naszej burzliwej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych.

Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Sędziwy wiek Pani Jadwigi jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Najstarszej mieszańce naszej małej Ojczyzny- Gminy Więcbork – dużo zdrowia i jeszcze wielu, wielu lat życia życzyła przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anna Łańska, z-ca Kierownika USC Pani Wioleta Łańska oraz burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski.

Katarzyna Włodarczak – Urząd Miejski w Więcborku