21-latek poniesie konsekwencje swojego zachowania

Mroteccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę bmw, który prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi. Jego zachowanie oceni sędzia, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Mroczy patrolowali wczoraj (11.07.19) miejscowości w gminie Sadki. Krótko przed 11 w Śmielinie zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział znany im służbowo 21-latek. Z wiedzy, jaką dysponowali mundurowi wynikało, że kierowca prawdopodobnie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, bo w przeszłości prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków.

Już po chwili bmw zostało skontrolowane, a personalia siedzącego za kierownicą mieszkańca nakielskiej gminy sprawdzone w policyjnych systemach. Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły. Wobec 21-latk sąd wydał zakaz i przez najbliższe dwa lata w ogóle nie powinien on prowadzić auta. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowca został zwolniony i otrzymał wezwanie do stawiennictwa w komisariacie.

Niebawem 21-latek usłyszy zarzuty za złamanie sądowego zakazu, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, do którego niebawem trafią materiały postępowania.    

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią